Dresden 2015 / Christmas shopping

21. února 2016 v 11:35

Víte, jak všichni mluví o tom, jak je v Primarku úžasné nakupovat a že tam seženete spoustu krásných věcí za poloviční cenu, než je vůbec k dostání? Realita je trochu jiná. Nikdo Vám asi neřekne, že je tam přeplněno, pár lidí se tam složilo, nebo jsou tam věci dokonce poházené po zemi, aniž by je tam někdo zvedl?
Ne, nechci Vás zatím strašit. Před Vánoci je vždycky všude stres a neklid. Je jasné, že v Primarku bude přeplněno, protože se všichni snaží nakoupit dárky za výhodnější cenu, a Primark přesně tohle nabízí.
Nechci tady ale mluvit jenom o obchodu, ale i například o cestě. Na co si dát pozor, kde se najíst, co navštívit a tak dále ...
Ve 4:00 ráno jsem stávala z postele. V 5:20 jsme byli už ve vlaku do Prahy. Cesta Vám rychle uteče (nemusíte si brát knížku, když s Vámi jede párek ukecaných dospělých). Z Prahy jsme jeli na vlakové nádraží do Drážďan. Na vlakovém nádraží v Německu se opravdu vyplatí, když sebou máte tlumočníka, který umí německy, ale bez němčiny to také zvládnete.
V jednou stánku jsem si koupila VOGUE, které v přepočtu stálo kolem dvou stovek, ale já jsem se rozhodla si ho prostě koupit, protože bych věděla, že toho budu později litovat. Malé upozornění: na každé stránce je jedna reklama.Řekli jsme si, že hlavní cíl cesty je nakupování a tak jsme vyrazili co nejrychlejším krokem k velkoobchodu. Naskytl se problém: ztratili jsme se. A ano, tohle se opravdu může stát uprostřed náměstí, kde jsme právě byli. Proto doporučuji, vytiskněte si mapu města a dělejte si puntíky, kudy jste šli. Máte alespoň jistotu, že se neztratíte.
Nakonec cesta do Primarku nebyla tak hrozná. Primark najdete podle lidí, které svírají spousty tašek s označením Primark. Tím směrem, kterým jdou se vydejte také.
V Primarku najdete všechno. Po pyžam s obrázkem Marge nebo Alenky v Říši divů, až po bot s jehlami vysoké 15 cm. Sadu prstýnků jsem koupila za 1 euro. Jedno krásné triko tam dokonce stálo 5 euro a čepice 2 eura. Tomu se prostě nedalo odolat. Ale trika co jsem našla na webových stránkách jsem neviděla.

„Harry Potter" T-ShirtSchwarze Clutch mit QuasteSchwarzes Pyjama-Top mit MopsmotivRosafarbener T-Shirt-BH mit BlumenmusterMarineblauer Parka mit Nähstich-Detail

Tohle byla ta dobrá část. Ta špatná je, že tam bylo fakt dusno. Museli jsme jít na čerstvý vzduch, jinak by jsme se tam snad zbláznili. Dostali jsme hlad a tak jsme zašli do jedné boží restaurace (určitě si vezměte mapu!), která se jmenovala Karstatd. Je to udělané podle švédských stolů, takže si dáte na talíř podle libosti a pak to jenom položíte na váhu. Draho Vám to také nevyjde. Žádná tlačenice ani přehnané množství lidí.
Vydali jsme se ještě vstříc městem a koukali jsme se po památkách. Na jedné straně vidíte moderní budovy, na druhé domy staré několik stovek let. Určitě se dívejte po domech ,po divadlech a po další kultuře.


Objednané jídlo.
Do Prahy jsme se vrátili kolem deváté hodiny. Do Primarku bych se i přes jisté "nebezpečí" ráda zase podívala a Drážďany určitě stojí navštívit i několikrát, protože nakupování a památky v jeden den se prostě nedá stihnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama